Masaż biurowy (dla firm)


Masaż biurowy (dla firm)


Zabieg przeznaczony głównie dla osób pracujących wiele godzin w biurze przed komputerem. Jego czas trwania wynosi zaledwie 15-20 minut. Masaż biurowy może być wykonany przez ubranie lub bez koszuli, jeśli mamy odpowiednie warunki. Nie stosuje się środków poślizgowych podczas zabiegu, aby odzież pacjenta się nie zabrudziła. Masaż biurowy jest świetnym sposobem na pozbycie się stresu oraz bólu kręgosłupa, jak i na rozluźnienie spiętych mięśni. Techniki podczas zabiegu są dobierane indywidualnie, aby masaż był jak najbardziej efektywny.

Masaż biurowy bez wątpienia wywrze pozytywny wpływ na Waszych pracowników poprawiając ich produktywność i wydajność. Jakość wykonywanej pracy nie tylko będzie wyższa, ale ich dobre samopoczucie przełoży się na znacznie lepsze kontakty z klientami i współpracownikami.

Najbardziej ruchomy odcinek kręgosłupa to odcinek szyjny. Dzięki niemu możemy poruszać głową na boki, w przód oraz tył, a nawet zataczać kręgi. Na tak ogromny zakres ruchów pozwala nam konstrukcja mięśni karkowo-barkowych oraz odcinka szyjnego kręgosłupa, który składa się z 7 małych kręgów. Najważniejsze kręgi to pierwszy tzw. dźwigacz, który pełni funkcję podtrzymywania czaszki, następnie drugi tzw. obrotnik odpowiadający za obracanie głowy. Stawy, które łączą kręgosłup z czaszką ze stawem pierwszego i drugiego kręgu szyjnego oraz pozostałe kręgi szyjne, mięśnie, krążki międzykręgowe pozwalają uzyskać maksymalną ruchomość głowy. Natomiast za stabilizację odcinka szyjnego odpowiadają mięśnie szyi oraz karku. Kiedy są osłabione należy wzmocnić je ćwiczeniami, by zapobiec dolegliwościom bólowym.

Bóle karku pojawiające się raz na jakiś czas mogą być spowodowane przeciążeniem mięśni. W tym przypadku pomogą masaże, odpoczynek oraz ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające mięśnie. Kiedy dolegliwości bólowe są przewlekłe lub często się pojawiają z towarzyszącym im tępym albo stawowym bólem, należy zasięgnąć opinii lekarskiej i wykonać zlecone badania. W takiej sytuacji źle dobrane ćwiczenie mogą zaszkodzić przez pogłębienie zwyrodnienia. Dlatego warto skorzystać z usług doświadczonego rehabilitanta.

Częstą przyczyną bólu karku są nadmiernie napięte mięśnie. Sprzyja temu praca przy biurku, długa jazda samochodem, gwałtowne ruchy głową, nieprawidłowa pozycja głowy podczas snu. Inną przyczyną bólu karku mogą być zmiany zwyrodnieniowe powstające na skutek wieku. Powodują one bóle głowy (szczególnie w obrębie potylicy) często nasilające się podczas pochylenia w przód oraz tył, jak też zawroty i omdlenia, sztywność karku, czy rwę ramienną. Dolegliwości pojawiają się w wyniku ucisku zniekształconych kręgów na tętnice kręgowe mieszczące się w kanałach kostnych lub nerwy rdzenia kręgowego.Zadzwoń teraz i zarezerwuj termin !

508-772-852

Cena : 150 zł
Czas trwania:  1h