Przygotowanie do masażu

PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ DO KOŃCA

Przed skorzystaniem z masażu proponuje wziąć prysznic lub zażyć kąpieli, aby odświeżyć ciało i oczyścić je z wcześniej zastosowanych kosmetyków. Jest możliwość skorzystania z prysznicu w salonie. Warto też zrobić peeling ciała lub stóp. W przypadku zabiegu na Państwa stopy zapewni to większe uczucie relaksu, poprzez bardziej czułą reakcję na bodźce dotykowe. Peeling przed masażem sprawi, że substancje aktywne kosmetyków zastosowanych podczas zabiegu będą się znacznie lepiej wchłaniać w skórę. Kiedy masaż obejmuje takie partie jak: twarz, szyja oraz dekoltu należy wykonać pełny demakijaż.

Jeśli posiadają Państwo długie włosy to zalecam ich spięcie na czas masażu w celu ułatwienia mojej pracy oraz uniknięcia ryzyka ich naoliwienia.

Poproszę Państwa o zdjęcie biżuterii na czas masażu, by nie utrudniała pracy.

Masaż całościowy przeprowadzany jest w bieliźnie jednorazowej, Państwa prywatnej bieliźnie (może ulec zabrudzeniu) lub nagim ciele osoby masowanej. W trakcie trwania zabiegu odsłonięte będą jedynie masowane partie Państwa ciała. Reszta pozostanie okryta ręcznikiem.

Przed przystąpieniem do masażu ze względu na Państwa zdrowie oraz bezpieczeństwo przeprowadzę z Państwem krótki wywiad zadając pytania w celu ustalenia Państwa oczekiwań dotyczących wykonania masażu i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań uniemożliwiających wykonanie zabiegu. Poproszę też Państwa o złożenie swojego podpisu na karcie informacyjnej dotyczącej stanu zdrowia pacjenta.

Należy pamiętać, żeby zjeść lekki posiłek najpóźniej godzinę przed masażem. Zalecane jest by zrezygnować z picia kawy, napojów energetycznych oraz herbaty, ponieważ pobudzi organizm przed zabiegiem. Nie wykonuje masażu osobom pod wpływem alkoholu. Korzystne jest picie wody niegazowanej na godzinę przed zabiegiem oraz zaraz po nim w celu nawodnienia organizmu.

Masaż to Państwa czas wypoczynku, relaksu i wyciszenia. Proszę o informację, czy życzą sobie Państwo rozmowy, czy ciszy podczas zabiegu.

W trosce o Państwa nastrój w trakcie zabiegu zostanie dobrana odpowiednia muzyka oraz zapach. Proszę o informację w przypadku kiedy sobie Państwo nie życzą  akcentu muzycznego albo aromaterapeutycznego.

W razie Państwa pytań dotyczących masażu oraz uwag związanych ze sposobem przebiegu zabiegu służę odpowiedzią.

Proszę o natychmiastowy komunikat jeśli poczują Państwo dyskomfort podczas trwania zabiegu lub w przypadku kiedy któraś z technik zastosowanych w masażu będzie w Państwa odczuciu zbyt mocna lub słaba.

Po masażu zalecane jest by pozostali Państwo na stole w pozycji leżącej jeszcze przez 10 minut, co pozwoli powrócić organizmowi do pełnej równowagi.     Proszę pamiętać, żeby unikać gwałtownego oziębienia Państwa ciała bezpośrednio po zabiegu.